Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler-Elena Favilli&Frencesca Cavello

Share:


Dünya Edebiyatı dizininden bu kez Elena Favilli ve  Francesca Cavello'nun eseri olan Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler adlı mükemmel bir eser paylaşma gereği duyduk. Siz değerli okuyucularımız için değişik tarzlarda ki kitap ve eserleri paylaşmayı bir amaç biliyoruz. Kitabın içeriği ve anlatılanlar oldukça gerçekçi ve kitabın kapak tasarımı da oldukça ilgi çekici olmuştur. Kitabın genel bilgilerini siz değerli okuyucularımıza bildirerek daha sonra kitabın tanıtım kısmının yer aldığı mükemmel bir pasaj paylaşacağız.
Kitap medya cinsi açısından ciltli bir dış tasarıma sahip,  birinci hamur kalitesinde tasarlanmıştır. İlk kez bu yıl (2017) de basılmıştır.  3. Baskısı piyasaya çıkan kitabın okuyucuları da oldukça her geçen gün artmaktadır. Ve son olarak 224 sayfa bir eserdir.

Tanıtım bülteni de;

Denizlerin derinliğinden ormanların kuytusuna, savaş meydanlarından şaşaalı saraylara, hastanelerden gökyüzünün sonsuz maviliğine, dünyanın ve zamanın her köşesinden kendilerine dayatılan kurallara ve geleneklere isyan etme gücü bulan kadınların hikâyeleri bunlar. Prenslerini bekleyen değil, kaderlerini ellerine alan prenseslerin hikâyeleri... Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler; yüz asi kadının, Sally Nixon, Cristina Portolano, Sarah Wilkins, Barbara Dziadosz gibi dünyanın dört bir yanından altmış asi kadın tarafından çizilen olağanüstü illüstrasyonlarla renklenmiş hayatları... Bildiğimiz dünyanın bilmediğimiz gerçekleri... Ödüllü yazarlar Elena Favilli ve Francesca Cavallo, olağanüstü yüz kadının maceralarından derledikleri masalsı gerçeklerle, okuyucuları keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Günün herhangi bir anında açıp okuyacağınız, elinizin altında bulunduğunda kendinizi iyi hissedeceğiniz, kızınıza anlatacağınız gerçek hayat hikâyelerinin masalsı versiyonu. Nesilden nesile annelerin kızlarına hediye edebileceği, ilham verici bir kitap. Aslında bir çocuk kitabı olarak tasarlanan çalışmayı, hep kitap “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde her yaştan genç kıza bir hediye” olarak yayımlıyor.

İyi Okumalar... Dünyası kitap olan bir birey olmak dileğiyle...

Hiç yorum yok