Teftiş-Josh Malerman

Share:

“Daha önce hiçbir oğlan Teftiş’te başarısız olmamıştı.”

J, dünyanın geri kalanından soyutlanmış, ormanın derinliklerinde bir okula gidiyordu.
Okulun toplam yirmi altı öğrencisinden biriydi. Bu okulun tüm öğrencileri oğlan çocuklarından oluşuyordu ve okulun gizemli kurucusunu baba olarak biliyorlardı. Sanat, bilim ve atletizmin yanı sıra hayatlarının tümünü kaplayan ve bildikleri tek gerçeklik olan okulla ilgili eğitim alıyorlardı.
Fakat J, babanın bilinmesini istemediği başka gerçekler olduğundan şüphelenmeye ve bunlarla ilgili sorular sormaya başlamıştı. Bu yerin gerçek amacı neydi? Öğrenciler neden buradan ayrılamıyordu? Babaları onlardan ne tür sırlar saklıyordu?

Bu sırada, ormanın diğer tarafında, tıpkı J’ninki gibi bir okulda, K adındaki bir kız da benzer soruları sormaya başlamıştı. J, hayatında daha önce hiç kız görmemişti. K, hayatında daha önce hiç oğlan görmemişti. İkisi de bu tuhaf okullardaki sırları araştırırken çok daha gizemli bir şey keşfedeceklerdi:
Birbirlerini.

“Damızlık Kızın Öyküsü ile BioShock’ı birleştiren, çılgın bir anlatı.”
- Chuck Wendig -

“Ölü Ozanlar Derneği’ni Tim Burton’ın yönettiğini düşünün. Kulağa hoş geliyor, değil mi?”
- Sylvain Nuevel -

“Benzersiz bir dünyada geçen, büyüme ve başkaldırı üzerine yazılmış, çarpık bir peri masalı.” 
–Scott Hawkins

“Sineklerin Tanrısı’nı Shirley Jackson yazsa işte böyle yazardı. Tam da Margaret Atwood’u ve Kazuo Ishiguro’nun Beni Asla Bırakma’sını sevenlere göre.”
- Booklist -

(Tanıtım Bülteninden)

Amerikalı yazar olan JoshMalerman, bir rock grubu solistidir. Micghiganda’da yaşayan yazar Josh Malerman,  daha 5. Sınıfta iken uzaya çıkan bir köpeğin hikâyesini yazmıştır. Küçük yaşından itibaren yazmaya başlayan Josh Malerman, yayına geçmemiş birçok eseri mevcuttur.

 Josh Malerman’ın  kafes kitabının yazarı olması ile birlikte bu eseri de ilgi çekmiş ve oldukça revaçta olmuştur. 

1 yorum: