Vazgeçebilmek-Guy Finley

Share:

“Vazgeçebilmek” adı gibi olumsuz bir anlam ifade etse de aslında tam tersi bir anlam ifade etmektedir. Kendinizi daha yakınlaşmış hissedebileceğiniz bir kelime olmaktadır. Vazgeçebilmek Kitabını okuyunca.  Aslında bir bakıma kendini daha iyi anlamadır vazgeçebilmek.

Psikoloji ve kişisel gelişim anlamında oldukça etkili bir eser olan “Vazgeçebilmek” en çok okunanlar listesinde yerini almıştır. Eğer sizler daha okumadıysanız bu eseri mutlaka okumanızda yarar vardır.
Aslında kitap temel anlamda şunu ifade etmektedir; sizleri boğan ve uğraştıran belli başlı şeylerden vazgeçmenizi anlatmaktadır.

Kitaptan Alıntılar…
  • -          “Her şeyden vazgeçmek ve yürüyüp gitmek isteriz.”
  • -          “Eğer yaşam vurup sizi sırtüstü yere yapıştırırsa gözünüzü açın, üstünüzde yıldızlar var.”
  • -          "Bu coşkunun bir nedeni yok-keyifli olmak için bir nedeni olması gerekiyorsa o keyif keyif değildir... "
  • -          “Bu yaşamdaki gerçek keyif, artık kendi dizginlerinizin kendi elinizde olduğunu bilmektir.”


Vazgeçebilmek-Guy Finley Kitap Tanıtım Yazısı

Değişmeye hazırsanız, işte cevabınız! Gelmiş geçmiş en çok satan kişisel gelişim kitaplarından biri olan Vazgeçebilmek mutluluğa giden yolda yanınızda bulundurabileceğiniz en güvenilir kılavuz. Sizi mutluluktan alıkoyanlar neler bir düşünün. Ve hepsinden vazgeçin gitsin. Söylemesi kolay ama yapması değil, öyle mi? Guy Finley bu kitapta adım adım mutluluk ile aramızda dikilip duran o duvarı nasıl yıkacağımızı, vazgeçmemiz gerekenleri nasıl bırakacağımızı ve nasıl özgürleşeceğimizi anlatıyor. Vazgeçebilmeği okurken öfke, kin, kaygı, suçluluk duygusu ve daha pek çok olumsuz düşünceden arındığınızı fark edecek ve her sorunun cevabının yine sizin içinizde olduğunu göreceksiniz. Gerçek yaşamöyküleri, içten diyaloglar ve zihni çalıştıran sorular zaten içinizde barındırdığınız gücü ve duygusal özgürlüğü size geri verecek.

1 yorum:

  1. vazgeçebilirmiyiz ki...kitapçı dünyam oldukça yakın takibinizdeyim

    YanıtlaSil