Dünyaya Yön Veren En Etkin 100-Michael H. Hart

Share:

Beş yüz bin adet kadar satılan ve en çok okunanlar listesinde yer alan, tarih kategorisinde ünlü bir eser olan “Dünyaya Yön Veren En Etkin 100” adlı kitap Michael H. Hart tarafından kaleme alınmış eşsiz bir yapıt.

Oldukça okunan ve bir o kadar merak duygusu uyandıran bir kitap. 15’in üzerinde bir çeviriye sahip olan bu eser,  tüm dünya otoriteleri tarafından kabul görmüş ve oldukça bilgi dolu bir kitap.
Kitabın içeriğinde birçok ünlü insanlar ve dünya tarihine öncülük etmiş liderlerin biyografilerine yer verilmiş. Ve listenin başında da İslam âlemini ilgilendiren eşsiz bir kişi olan HZ. MUHAMMED (S.A.V) yer almaktadır.Kitabın tanıtım bülteni ve kitap bilgileri altta yazılıdır.

Dünyaya Yön Veren En Etkin 100 Kitap Tanıtım Bülteni

Dünya tarihinden büyük insanların hikâyelerini çıkarırsanız geriye ne kalır?
Dünya tarihi, liderler, kâşifler, filozoflar, sanatçılar ve bilim insanlarıyla doludur. Gerçekten bu insanlar doğru zamanda doğru yerde olmasalardı;

Mikroplar nasıl keşfedilecekti?

Kâğıdı kim icat edecekti?

Anestezi kullanılmadan nasıl ameliyat olacaktık?

Buhar makinesi icat edilmeseydi Sanayi Devrimi nasıl yaşanacaktı?

Tıp tarihini kim değiştirecekti?

En Etkin 100 ilk yayınlandığında büyük tartışmalara yol açtı.
Yazar kendi doğrularına göre dünya tarihine yön vermeleri konusunda en etkili bulduğu kişilerin bir listesini yaparak, onları etki derecelerine göre sıraladı. Eleştirmenler insanlık tarihinin en etkin insanının Hz. İsa ya da Newton değil de Hz. Muhammed olarak belirlenip listenin en başında yer almasının doğru bir karar olmadığını savundular.

Michael M. Hart'ın bu listeyi hazırlarken en önemli ölçüsü; tarihte en bilinen değil, en etkili ve milyonların kaderini belirlemiş insanları bir araya toplamaktı.
Kitabın ulaştığı yüksek satış rakamları dikkate alınırsa, yayınlandığı günden bu yana dünyada büyük ses getiren, tartışma yaratan, ilham veren, tarih ve felsefe raflarına önemli katkı sağlayan En Etkin 100, Hart’ın ortaya koyduğu olgularla okurları ve eleştirmenleri zaman içerisinde ikna etmiş görünüyor.

Doğru soruyu sormayı bilen,
Olanı kabullenmeyip değiştirebileceğine inanan, hayallerini gerçekleştirmek için cesaretle yola çıkarak dünyayı şekillendiren öncü insanların hikâyeleri…

Dünyaya Yön Veren En Etkin 100 Kitabın Ayrıntıları

Türü: Tarih, Dünya Tarihi
ISBN: 9786058017207
Kapak: Ciltsiz Boyut: Normal Sayfa Sayısı: 536
Basım: Kasım 2019
Ebat: 13,5x23 cm
Çevirmen: Nurşan Üstüntaş

4 yorum:

 1. gerçekten de dünyaya yön veren başlıklar.. okunulası geldi, teşekkürler..

  YanıtlaSil
 2. Okumayı çok seven biri olarak evet geçmişi, islamiyeti anlatmis olması çok güzel. Doğru bilgileri doğru kitlelere ulaştırmak gerek.

  YanıtlaSil
 3. Peygamberimiz de varsa bir alıp okumak lâzım. Teşekkürler...

  YanıtlaSil
 4. Dünyaya Yön Veren En Etkin 100-Michael H. Hart

  BOOKINSTAGRAMDÜNYAYA YÖN VEREN EN ETKIN 100 DRDÜNYAYA YÖN VEREN EN ETKIN 100 KITAP ÖZETIDÜNYAYA YÖN VEREN EN ETKIN 100 KITAP YORUMUDÜNYAYA YÖN VEREN EN ETKIN 100 PDFDÜNYAYA YÖN VEREN EN ETKIN 100 PDF INDIRDÜNYAYI DEĞIŞTIREN 100 KIŞI LISTESIDÜNYAYI DEĞIŞTIREN 100 KIŞI PDFEN ÇOK OKUNAN KITAPLAREN ETKIN 100 BKMMERAK DUYGUSUMICHAEL H. HARTTARIHTARIHE YÖN VEREN 100 LIDERTARIHE YÖN VEREN 100 LIDER ISIMLERI

  YanıtlaSil